Ako nastaviť e-mailové notifikácie v elektronickej schránke?

Len 12 199 aktivovaných elektronických schránok z 270 300, a to zostáva už len niečo vyše mesiaca.[1]

CHCETE DOSTÁVAŤ NA VÁŠ E-MAIL INFORMÁCIE O TOM, ŽE VÁM BOLA DORUČENÁ SPRÁVA DO ELEKTRONICKEJ SCHRÁNKY?

NÁŠ VIDEONÁVOD VÁM UKÁŽE AKO NA TO ☺

advokat_rehakova_elektronicka_schranka_sipka
Výsledné nastavenie elektronickej schránky

DO POVINNEJ AKTIVÁCIE ELEKTRONICKÝCH SCHRÁNOK MAJÚ ŠTATUTÁRI PRÁVNICKÝCH OSÔB UŽ LEN 37 DNÍ, A TO VRÁTANE VIANOC.

Najneskôr 01.01.2017 budú aktivované na doručovanie všetky elektronické schránky právnických osôb a organizačných zložiek so sídlom na území Slovenskej republiky a zapísaných do obchodného registra, a to bez toho, aby k tomu bol potrebný z ich strany akýkoľvek úkon.

Alternatíva, že si právnická osoba zapísaná v obchodnom registri elektronickú schránku aktivovať nechce, neexistuje. Ak si nechcete vianočný čas znepríjemňovať zbytočným stresom v súvislosti s elektronickými schránkami, čakaním na polícii alebo v klientskych centrách, vybavte si tieto povinnosti čo najskôr.

Za účelom úvodnej komunikácie v rámci portálu www.slovensko.sk je potrebné mať:

  • občiansky preukaz s čipom,
  • bezpečnostný osobný kód (BOK) - 6-miestny kód, ktorý slúži ako heslo k vášmu občianskemu preukazu,
  • čítačku čipových kariet,
  • príslušný softvér.

Postup inštalácie nájdete tu.

O DORUČENÍ AKEJKOĽVEK SPRÁVY DO ELEKTRONICKEJ SCHRÁNKY MÔŽETE BYŤ INFOMOVANÍ NA VÁŠ E-MAIL. UPRAVTE SI NASTAVENIA PODĽA NÁŠHO VIDEONÁVODU.

Zrejme málokto z nás bude každý deň kontrolovať, či mu do elektronickej schránky neprišla pošta. Vždy by sme museli vybrať a zapojiť čítačku kariet, prihlásiť sa a skontrolovať stav doručených správ. Po aktivácii elektronickej schránky je možné nastaviť v elektronickej schránke notifikácie o doručených správach. Jednou z možností je notifikácia prostredníctvom Vami vybraného e-mailu. Náš videonávod ponúka prehľadný popis krokov za účelom nastavenia notifikácií prostredníctvom e-mailu o správach doručených do elektronickej schránky. Vďaka uvedenému nastaveniu by Vám nemala uniknúť ani jedna správa ☺

 

Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás!

Zaškrtnutím poľa a odoslaním vyplneného kontaktného formuláru prejavujete súhlas so spracúvaním Vašich osobných údajov na marketingové účely, a to v súlade s podmienkami ochrany osobných údajov.

 
[1] „K včerajšiemu dňu NASES eviduje 12 199 aktivovaných elektronických schránok právnických osôb zapísaných v Obchodnom registri SR (ORSR), čo je nárast o viac ako 4 300 schránok za posledný týždeň. Schránku má pritom zriadenú viac ako 270 300 právnických osôb zapísaných v ORSR.“ Správa zo dňa 15.11.2016.Zdroj: https://www.slovensko.sk/sk/oznamy/detail/_prvy-kontakt-so-schrankou-ulah

Comments are closed.